czwartek, 13 maja 2021

Strażnik Zakładu Karnego w Siedlcach Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

W dniach 6-8 marca w Krynicy-Zdrój odbyły się Mistrzostwa o Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Służbę Więzienną reprezentowali funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Siedlcach, szer. Mateusz Pasiak oraz starszy sierżant Rafał Jastrzębski.

W zawodach startowali żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych z Polski oraz przedstawiciele zagranicznych służb mundurowych. Zawody odbywały się się w formułach Pointfighting, Kick Light oraz K-1 zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Kickboxingu.

Mundury zamienili na sportowy strój by walczyć o tytuł najlepszych kickboxerów w Polsce. W walkach wzięło udział ponad 200 zawodników.

Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Jerzy Bassa stwierdził: – Poziom jest bardzo wysoki, niektóre walki są na poziomie światowym. Każdy z zawodników jest pasjonatem tego co robi. Pierwsze miejsce zajmuje służba, kolejne jest właśnie ta pasja. Zawody, które organizowane są od siedmiu lat dają szanse zawodnikom sprawdzenia swoich umiejętności, rywalizacji, również bardzo ważnym elementem jest integracja służb mundurowych i wojska.

Pierwsza lokata wywalczona przez szer. Mateusza Pasiaka w kolejnych już Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg, to wyraźne zaakcentowanie obecności funkcjonariuszy siedleckiej jednostki penitencjarnej na “sportowej mapie kickboxingu”.

Złoty medalista pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. W wolnym czasie realizuje swoją pasję sportową trenując w Siedleckiem Klubie Gladiator. Podkreślenia wymaga, że I lokata jest kolejnym potwierdzeniem wysokich umiejętności sportowych Mateusza, gdyż w 2018r. zdobył tytuł Mistrza Polski Kickboxingu w Starachowicach na zasadach oriental rules w kategorii -86 kg., a w 2019 r. zajął III lokatę w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg.

Uprawianie sportów walki to idealny sposób na rozładowanie napięcia, które nieustannie towarzyszy funkcjonariuszom Służby Więziennej podczas realizacji obowiązków służbowych. Aktywność sportowa pozwala utrzymywać na wysokim poziomie kondycję fizyczną, która jest niezbędna podczas pełnienia służby w Służbie Więziennej i podlega systematycznej weryfikacji.

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy jednocześnie wielu kolejnych sukcesów, nie tylko sportowych, ale również w życiu prywatnym i zawodowym.


Nasi partnerzy