Zatrzymany dzięki interwencji policjanta po służbie

Dzięki czujności i zaangażowaniu policjanta po służbie zatrzymany został agresywny mężczyzna, który z pałką teleskopową w ręku groził 2 kobietom pozbawieniem życia. 38-latka obowiązywał orzeczony wcześniej przez sąd zakaz zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych. Mężczyzna kolejny raz odpowie za popełnione przestępstwa. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

W sobotę po 18.00 wracający do domu policjant, pełniący na co dzień służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV, usłyszał odgłosy awantury dobiegające z terenu jednej z posesji w Milanówku. Funkcjonariusz szybko ocenił sytuację i zdecydowanie interweniował wobec mężczyzny, który z pałką teleskopową w ręku groził pozbawieniem życia innym osobom. Policjant przedstawił się i próbował uspokoić agresora. Z uwagi na to, że mężczyzna nie chciał podporządkować się jego poleceniom i nadal próbował atakować, funkcjonariusz szybko go obezwładnił. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol z grodziskiej komendy.

Czynności procesowe zrealizowane w tej sprawie przez policjantów, skutkowały przedstawieniem 38-latkowi zarzutu kierowania gróźb karalnych wobec dwóch kobiet. Mężczyzna wcześniej był już karany za podobny czyn i sąd zastosował wówczas wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych. Teraz odpowie także za złamanie tego zakazu. Prokurator przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec zatrzymanego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.