Studenci PANSIM w mławskiej komendzie PSP

Wieloletnia współpraca pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mławie owocuje m. in. możliwością organizacji cyklicznych zajęć praktycznych dla studentów kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego.

Trwające ponad 4 godziny sobotnie spotkanie studentów Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie odbyło się w ramach zajęć praktycznych prowadzonych przez mł. bryg. Jacka Dryll. Studenci zapoznali się ze strukturą organizacyjną mławskiej komendy, funkcjonowaniem wydziału operacyjnego oraz stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Mławie. Ponadto, słuchacze poznali zasady alarmowania i dysponowania sił i środków do zdarzeń, zasady korespondencji radiowej, a także wyposażenie, jakim dysponują strażacy biorący udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W gronie studentów znaleźli się policjanci i żołnierze, co stworzyło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, porównania procedur, organizacji łączności oraz funkcjonowania służb mundurowych.

Opracowanie: mł. bryg. Jacek Dryll – Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Mławie.
Zdjęcia: studentka WNTS PANSIM – Aleksandra Jankowska.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.