Studenci Wydziału Prawa i Administracji Akademii Sztuki Wojennej z wizytą w areszcie

Grochowski areszt gościł studentów Wydziału Prawa i Administracji Akademii Sztuki Wojennej.

Wizyty studyjne stanowią praktyczny element merytorycznego wsparcia procesu dydaktycznego studentów uczelni wyższych. Ideą towarzyszącą podejmowanym przez funkcjonariuszy SW przedsięwzięciom jest otwarta komunikacja zewnętrzna. Inicjowanie działań promujących zatrudnienie w tej trudnej, choć ciekawej pracy, odbywa się między innymi poprzez bezpośrednie przekazywanie wiedzy przez doświadczonych praktyków.

Podczas spotkania studenci zostali zapoznani z możliwościami, jakie daje zatrudnienie w Służbie Więziennej oraz oczekiwaniami i specyfiką pracy na stanowisku funkcjonariusza Służby Więziennej. Ponadto studenci poznali podstawowe akty prawne regulujące odbywanie kary pozbawienia wolności oraz stosowanie tymczasowego aresztowania. Funkcjonariusze grochowskiego aresztu przybliżyli zasady funkcjonowania polskiego systemu penitencjarnego i zapoznali gości z prowadzonymi w jednostce oddziaływaniami resocjalizacyjnymi, a także z formami zatrudnienia więźniów zarówno na terenie jednostki, jak i poza nią. Grupa studentów obejrzała pawilony mieszkalne, miejsca zakwaterowania osadzonych kobiet, plac spacerowy i salę widzeń.

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Agata Piekalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.