Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP m.st. Warszawy

17 maja 2024 roku na placu wewnętrznym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 8 Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy odbyła się uroczystość z okazji Obchodów Dnia Strażaka.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy oraz odegrano hymn narodowy.

W dalszej kolejności wszystkich przybyłych gości przywitał Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg. Roman Krzywiec. Podziękował również funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za całoroczną służbę i pracę oraz podsumował ubiegły rok.

Obchody Dnia Strażaka to szczególna sposobność do wręczenia awansów i nominacji, a także odznaczeń i podziękowań. Otrzymali je zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej. Wśród wyróżnionych nie zabrało również druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po wręczeniu odznaczeń, awansów i wyróżnień głos zabrali zaproszeni goście. Odnosząc się do ofiarnej służby warszawskich strażaków Komendant Główny PSP w przemówieniu okolicznościowym podkreślił:

„Dzień Strażaka to specjalna okoliczność, żeby podziękować Wam za służbę i pracę. Dziękuję Wam, między innymi za bardzo sprawne działanie podczas ostatniej akcji przy hali na ulicy Marywilskiej. Można liczyć na Was zawsze, a mieszkańcy stolicy mogą czuć się bezpiecznie. Dziękuję, za Waszą uniwersalność, za to, że jesteście zawsze gotowi, żeby nieść pomoc”.

Natomiast nadbryg. Artur Gonera Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP w swoim wystąpieniu podziękował strażakom i pracownikom cywilnym za całoroczną służbę i pracę oraz wyraził dumę z ich dotychczasowych osiągnięć. Podkreślił także, jak zmieniają się zadania straży pożarnej, w tym związane z powszechnym bezpieczeństwem obywateli. Na zakończenie życzył wszystkim zebranym sukcesów i powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

Wśród zaproszonych gości byli, m.in.: Komendant Główny PSP – nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Artur Gonera, Tomasz Bratek – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, kierownictwo zaprzyjaźnionych służb, komendanci powiatowi PSP, przedstawiciele zarządów OSP z terenu Warszawy, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

Opracowanie: mł. kpt. Katarzyna Urbanowska – Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: sekc. Krzysztof Pisz – KG PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.