Sukces policyjnego psa tropiącego

Policja z roku na rok ma do dyspozycji coraz nowocześniejszy sprzęt, jednak rola zwierząt policyjnych jest wciąż nie do przecenienia. Psy policyjne wiernie służą funkcjonariuszom i pomagają im skuteczniej wypełniać swoje obowiązki. Natura obdarowała psy niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami słuchu, wzroku, a przede wszystkim węchu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej od 2014r pełni służbę owczarek niemiecki Jason wspólnie z przewodnikiem sierż. szt. Sylwestrem Wyrzykowskim. Dotychczas wielokrotnie brali udział w działaniach policyjnych z pozytywnym rezultatem.

W ubiegłą niedzielę na terenie miasta Ostrów Mazowiecka doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawcy po wyważeniu drzwi wejściowych dostali się do wnętrza niezamieszkałego budynku mieszkalnego, skąd ukradli telewizor. Do działań wkroczył pies tropiący Jason, który podjął trop i odnalazł skradzione mienie oraz miejsce zamieszkania sprawcy kradzieży. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są w komendzie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.