niedziela, 24 października 2021

Świąteczna statystyka mazowieckich strażaków

Podczas Świąt Bożego Narodzenia od 24 do 26 grudnia mazowieccy strażacy interweniowali 381 razy, w tym przy 71 pożarach, 279 miejscowych zagrożeniach oraz 31 fałszywych alarmach.

Strażacy prowadzili działania gaśnicze przy 40 pożarach w obiektach mieszkalnych, w których ranne zostały trzy osoby. Nie odnotowano zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach.
Podczas świątecznego weekendu odnotowano 77 interwencji związanych z wypadkami drogowymi na terenie woj. mazowieckiego. Niestety trzy osoby straciły życie a 34 zostały ranne. Duża grupę działań mazowieckich strażaków stanowiły interwencje o charakterze medycznym, spośród 113 interwencji medycznych 71 to działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa (obsługa polowych izb przyjęć przy szpitalach), 33 to pomoc zespołom pogotowia ratunkowego, a dziewięć to izolowane zdarzenia ratownictwa medycznego.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w drugi dzień świąt 26 grudnia 2020 roku. Na drodze wojewódzkiej nr 560 w miejscowości Studzieniec, w powiecie sierpeckim, zderzyły się dwa samochody, w wyniku czego trzy osoby poniosły śmierć, a kolejne trzy odniosły obrażenia. Na miejscu działania ratownicze prowadziło 29 strażaków i sześć samochodów. Ponadto w działaniach brały udział trzy karetki pogłowia ratunkowego oraz trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W dniach od 24 do 26 grudnia najwięcej interwencji odnotowano:
– Warszawa 99,
– powiat radomski 26,
– powiat wołomiński 19,
– powiat pruszkowski 18,
– powiat płocki 17.


Nasi partnerzy