System Inteligentnej Analizy Ruchu Drogowego w Otwocku

Na drogach wlotowych do Otwocka i głównych skrzyżowaniach w mieście zostało zainstalowanych 47 nowoczesnych kamer, które automatycznie będą badać i analizować ruch pojazdów oraz rozpoznawać ich numery rejestracyjne. To nie wszystko.

Ten innowacyjny System będzie także w stanie wykrywać zagłuszarki GSM oraz posiadać szeroką gamę możliwości rozbudowy. Co najważniejsze będzie zarządzany przez Policję oraz połączony w czasie rzeczywistym do centralnej bazy Policji. Zebrane dane będą automatycznie porównywane z policyjnymi bazami. W razie wykrycia kradzionego auta, system automatycznie wykona serię zdjęć, poinformuje o tym oficera dyżurnego, a ten okoliczne patrole. Ponadto system będzie mógł być wykorzystany również w sytuacjach takich jak uruchomienie procedury „Child Alert” – uprowadzenia dziecka, dając możliwość sprawdzenia, czy samochód sprawcy uprowadzenia poruszał się po terenie objętym systemem.

Co także istotne dla miasta, nowy system wyeliminuje ruch „TIR-ów” i pojazdów o przekroczonym tonażu po otwockich drogach. Ten system to potężna broń w walce ze złodziejami samochodów, mieszkań i domów, niewątpliwie wpłynie na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w mieście oraz skuteczność wykrywania przestępstw.

System Inteligentnej Analizy Ruchu Drogowego to:
– broń w walce ze złodziejami samochodów,
– pomoc w przypadku „child alert”,
– skuteczny środek do eliminacji aut ciężarowych o przekroczonym tonażu na otwockich drogach,
– znaczące podniesienie wykrywalności przestępstw oraz poziomu bezpieczeństwa w Otwocku.
– analiza potoków ruchu przez miasto i optymalizację istniejącej organizacji ruchu.
– ustalenie liczby aut z sąsiednich gmin, które przejeżdżają przez Otwock tranzytem oraz liczby aut z sąsiednich gmin pozostawianych w danych okresach na terenie Otwocka.

To wspólny projekt Miasta Otwocka i Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Porozumienie zakłada, że program funkcjonalno-użytkowy Systemu Inteligentnej Analizy Ruchu Drogowego, zostanie wykonany przez Wydział Teleinformatyki Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Otwocku, a dokumentacja projektowa i roboty zostaną wykonane na zlecenie i koszt Miasta Otwocka. Koszt inwestycji w kwocie 2,42 miliona złotych w całości jest finansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Będzie to pierwsza w kraju tego rodzaju współpraca. Dziękuję Komendantowi Stołecznemu Nadinspektorowi Pawłowi Dzierżakowi za otwartość i innowacyjne podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz Komendantowi KPP w Otwocku insp. Przemysławowi Dębińskiemu za codzienną współpracę, który polega na wzajemnym uzupełnianiu zadań, które stoją przed samorządem i policją – powiedział Jarosław Margielski, prezydent Otwocka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.