Z przepisami nie po drodze

Przekroczony dzienny czas prowadzenia pojazdu, zbyt krótki odpoczynek, jazda na konto innego kierowcy i źle rozmieszczony ładunek, a do tego zignorowane weekendowe ograniczenia w ruchu w wyznaczonych godzinach. Za nieprawidłowości, które stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego, konsekwencje poniosą kierowcy i ich szefowie.

Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na krajowej „sześćdziesiątce”, w Glinojecku, zatrzymali pojazd ciężarowy, który także ze względu na weekendowe ograniczenia w ruchu, nie miał prawa być na trasie. Ciężarówką po rozładunku okien wracała ze Szczecina 2-osobowa załoga Białorusinów. I w tym przypadku inspektorzy stwierdzili nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów regulujących czas pracy. Na kilka godzin przed kontrolą, Białorusini wylogowali z tachografu swoje karty w związku z koniecznością odbioru odpoczynku dobowego, a zalogowali kartę polskiego kierowcy. Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące i ukarano ich mandatami karnymi. Konsekwencji za to musi spodziewać się też przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.