Sześciu cudzoziemców nie spełniło warunków na wjazd do Polski

W środę (7.09) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wydali sześć decyzji o odmowie wjazdu cudzoziemcom, którzy nie spełnili warunków na wjazd do naszego kraju. Jeden z nich usiłował przekroczyć granicę na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Cudzoziemcy, którym nie zezwolono na wjazd do Polski to obywatele Turcji oraz obywatel Sri Lanki. Ten ostatni, po przylocie z Bombaju, podczas kontroli granicznej podszywał się pod Malezyjczyka przedstawiając funkcjonariuszom przerobiony malezyjski paszport oraz podrobioną kartę w formacie malezyjskiego ID. W obydwu dokumentach widniał wizerunek mężczyzny, który się nimi legitymował. Podczas czynności sprawdzających na drugiej linii kontroli granicznej, cudzoziemiec oświadczył, że jest obywatelem Sri Lanki, jednak nie posiadał żadnych swoich dokumentów, które by mogły potwierdzić jego tożsamość. Jak przyznał dokumenty zakupił na terenie Sri Lanki płacąc 250 tys. rupii lankijskich (tj. ok. 3,5 tys. złotych). Cudzoziemiec usłyszał zarzuty usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom na podstawie sfałszowanych dokumentów. Otrzymał również decyzję o odmowie wjazdu na terytorium naszego kraju.

Pozostałym podróżnym niezaakceptowanym w tym dniu na wjazd do Polski również zostały wręczone decyzje o odmowie wjazdu. W ich przypadku podstawą do wydania takich decyzji był cel niezgodny z deklarowanym lub brak wizy. Jeszcze dzisiaj wszyscy odlecą do kraju, z którego przybyli.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.