Delegacja Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie

7 września 2022 roku Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie gościła delegację szefów służb ratowniczych: Ukrainy wraz z wiceministrem spraw wewnętrznych Panem Yevhenem Volodymyrovich YENIN, Litwy, Łotwy i Estonii oraz przedstawicieli Komendy Głównej PSP.

Delegaci 5 września br. rozpoczęli trzydniową wizytę w Polsce, która jest kontynuacją spotkań i rozmów zapoczątkowanych w Kijowie i Lwowie w dniach 6-8 lipca 2022 roku, których kulminacyjnym momentem było uroczyste podpisanie Memorandum – porozumienia dotyczącego współpracy oraz wsparcia służb ratowniczych Ukrainy w obliczu trwających działań wojennych.

Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie, której przewodniczył Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski, przedstawione zostały zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową Mazowsza, omówiono działalność i zadania mazowieckiej straży pożarnej oraz zaprezentowano mechanizmy koordynacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na poziomie wojewódzkim, w tym organizację i zadania Stanowiska Kierowania Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.