Szkolenia z bezpieczeństwa na drodze

Na Torze Modlin kierowcy uczyli się, jak zachować się bezpiecznie na drodze. Był to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021.

Zadanie „Poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych w wieku 25–55 lat, ze szczególnym uwzględnieniem ich reakcji na drodze, podczas ćwiczeń na torze doskonalenia techniki jazdy” finansowane było w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Przeszkolono 75 mieszkańców subregionu siedleckiego. Podczas szkoleń uczestnicy uświadomili sobie, w jaki sposób stan zdrowia kierowcy czy choćby rozmowa telefoniczna mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Uczestnicy brali też udział w zajęciach z psychologiem transportu. Głównym tematem wykładu był wpływ substancji psychoaktywnych na organizm kierowcy tj. alkohol, narkotyki, dopalacze i leki.

Część praktyczna szkolenia polegała na udziale w ćwiczeniach na specjalistycznym torze. Każdy z uczestników miał okazję przekonać się, jak rozpoznać i uniknąć poślizgu podsterownego i nadsterownego, jak bezpiecznie wykonać manewr hamowania z ominięciem przeszkody na łuku drogi oraz jak w praktyce działają systemy wspomagające, w które wyposażony jest samochód.

Szkolenia praktyczne nauczyły kierowców, w warunkach kontrolowanych, radzenia sobie podczas różnorodnych sytuacji zagrożenia na drodze. Zapoznały ich ze skutecznymi metodami uniknięcia wypadków i kolizji. Jest to szczególnie ważne chociażby z uwagi na nadchodzący sezon jesienno-zimowy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu organizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.