Szkolenie z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

21 marca 2024 roku w jednostce OSP w Trzcińcu gmina Pułtusk odbyło się szkolenie z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego, organizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Szkolenie, w którym uczestniczyło 62 osoby, przeprowadzone zostało przez funkcjonariuszy Ośrodka Szkolenia KW PSP w Warszawie – bryg. Piotra Tuszyńskiego i bryg. Dejana Daszkowskiego – Giorgiev.

W trakcie zajęć strażacy zapoznali się z zagadnieniami związanymi z dysponowaniem LPR, organizacją i prowadzeniem łączności radiowej ze śmigłowcem HEMS, ogólnymi zasadami bezpieczeństwa przy współpracy ze śmigłowcem (w szczególności wyboru miejsca do lądowania i przyjmowania śmigłowca) w różnych warunkach terenowych, pogodowych i porach doby.

Po zakończeniu części teoretycznej, uczestnicy przystąpili do ćwiczenia praktycznego na łące, zlokalizowanej przy strażnicy OSP Trzciniec. W trakcie zajęć praktycznych przećwiczono procedurę przyjęcia statku powietrznego. Obejmowało to m. in. inspekcję miejsca lądowania pod kątem potencjalnych zagrożeń, nawiązywanie korespondencji radiowej ze statkiem powietrznym oraz zabezpieczenie i nadzorowanie procedury startu i lądowania śmigłowca.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Cezary Kisiel – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.