„Tata bije mamę” – takie zgłoszenie odebrał dyspozytor

Przerażone dziecko powiadomiło służby o tym, co dzieje się w domu. Domowy agresor został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów. Mężczyzna podejrzany o pobicie oraz znęcanie się psychicznie i fizycznie nad żoną, decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

„Tata bije mamę”, taką informację otrzymał oficer dyżurny wyszkowskiej Policji z samego rana kilka dni temu. Na miejsce awantury, do jednego z mieszkań na terenie Wyszkowa, natychmiast został wysłany patrol interwencyjny oraz załoga karetki pogotowia. Funkcjonariusze zastali tam młodą kobietę, która z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Podczas rozmowy z pokrzywdzoną okazało się, że to nie jest pierwszy raz, kiedy została pobita przez męża. Od dłuższego czasu miał znęcać się nad nią zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Kobieta znosiła wyzwiska, groźby i bicie. Mężczyzna został został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał zarzuty pobicia i znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Istnieją prawne rozwiązania pomagające przerwać taki proceder. W komendach zawsze dyżurują policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

Swój apel kierujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub rodzina. Osoby te informując o przemocy, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.