Tego samego dnia okradł dwa sklepy

Dwa zarzuty kradzieży sklepowych w warunkach recydywy usłyszał 50-letni mieszkaniec stolicy. Wartość strat oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Amatora głośników i markowej odzieży w wyniku intensywnych czynności operacyjnych namierzyli otwoccy kryminalni. Jak ustalili, mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Teraz może mu grozić do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego otwockiej komendy intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem kradzieży sklepowych, do których doszło tego samego dnia w dwóch różnych sklepach w Otwocku. Łupem sprawcy padły głośniki i markowa odzież. Stary oszacowano w sumie na 2 tysiące złotych. Dokładna analiza każdego z tych zdarzeń i zebrane dowody przekonały policjantów, że za złodziejskim procederem stoi typowany przez nich 50-letni mieszkaniec Warszawy. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, a teraz swoją przestępczą działalność kolejny raz „uruchomił” w Otwocku.

Wówczas kryminalni pracowali nad namierzeniem 50-latka. W zeszły wtorek w wyniku skutecznie zaplanowanej akcji mężczyzna został zatrzymany na terenie stolicy. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili już 50-latkowi dwa zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić do 7,5 roku pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.