poniedziałek, 25 października 2021

Terytorialsi wyposażają szpital tymczasowy w Siedlcach

W Siedlcach powstaje szpital tymczasowy, przy jego wyposażaniu pracuje sztab ludzi, ale największego wsparcia udzielają żołnierze 53 batalionu lekkiej piechoty 5 mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Od kilku dni żołnierze siedleckiego batalionu zaangażowani są w prace polegające na wyposażaniu szpitala tymczasowego, który powstaje w budynku dawnego oddziału onkologicznego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego.

– Przez kilka ostatnich dni żołnierze naszego batalionu uczestniczyli i pomagali przy organizacji szpitala tymczasowego w Siedlcach. Nasze pracy polegają przede wszystkim na odbieraniu sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych, składaniu tego sprzętu, dostarczaniu na oddział i kompletowaniu łóżek, szafek przyłóżkowych, a także innego sprzętu, który jest niezbędny do funkcjonowania oddziału covidowego – mówi por. Andrzej Wąsowski z 53 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT.

Terytorialsi są zaangażowani w walkę z koronawirusem dzień i noc. Pobierają wymazy, prowadzą monitoring osób przebywających na kwarantannie, pomagają w pracach administracyjnych szpitali, RCKiK oraz Sanepidów. Dostarczają posiłki oraz wspierają działalność Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie. Są wszędzie tam gdzie ich pomoc jest potrzebna. Ciężko pracują na zaufanie realizując misję Wojsk Obrony Terytorialnej.


Nasi partnerzy