Trafił do aresztu za usiłowanie rozboju na kobiecie

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali mężczyznę, który zaatakował wracającą do domu kobietę. Na pomoc jej ruszyli świadkowie. Zatrzymany 26-latek był nietrzeźwy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ został przesłuchany. Sąd zadecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za usiłowanie rozboju grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, po godzinie 21.00 patrol z komisariatu na Targówku otrzymał informację o napadzie na kobietę w rejonie ulicy Chodeckiej. Pod podanym adresem, oprócz poszkodowanej kobiety byli świadkowie, którzy udzielili jej pomocy. To oni ujęli 26-latka.

Kobieta szczegółowo opowiedziała policjantom, co się wydarzyło. Z jej zeznań wynikało, że gdy szła wzdłuż budynku została zaatakowana od tyłu i upadła na ziemię. Napastnik szarpał ją. Kobieta mocno przyciskała do siebie torebkę i krzyczała, wzywając pomocy.

Spłoszony obecnością innych osób napastnik próbował uciekać. Jednak świadkowie ujęli go i przytrzymali do czasu przyjazdu wezwanego patrolu.

Mundurowi zatrzymali 26-latka i przewieźli go do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam sprawdzili jego trzeźwość. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu.

Policjanci przesłuchali napadniętą kobietę oraz świadków, którzy uczestniczyli w tej interwencji. Zgromadzony w tej sprawie materiał został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Tam też policjanci doprowadzili 26-latka na przesłuchanie. Mężczyzna odpowie za usiłowanie rozboju w warunkach recydywy, dlatego może grozić mu wyższa kara.

Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.