piątek, 14 maja 2021

Tragiczny dzień na drogach województwa

Tylko wczoraj na mazowieckich drogach doszło aż do czterech tragicznych wypadków. To pokazuje jak niewiele potrzeba, by doszło do nieszczęścia. Brawura, brak wyobraźni i nadmierna prędkość, prędkość zupełnie niedostosowana do panujących na drodze warunków, to główne z przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym gdzie ginie osoba kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka. Cierpienie dotyka najbliższych i przyjaciół zmarłego.

Ku przestrodze opisujemy kilka zdarzeń, które wydarzyły się tylko wczoraj na mazowieckich drogach.

– Do tragedii doszło w nocy z środy na czwartek po godz. 1, na terenie powiatu ostrołęckiego, w Myszyńcu Starym. Według policyjnych ustaleń, młody mieszkaniec powiatu szczycieńskiego jadąc od strony Szczytna w kierunku Ostrołęki, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. 18-latek zginął na miejscu.

– Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło również na terenie pow. ostrołęckiego. Przed godz. 17, w Woli Błędowskiej miał miejsce wypadek z udziałem osobowego VW i pieszej. 46-letni mężczyzna jadąc osobowym vw od strony Woli Błędowskiej w kierunku miejscowości Ostrówek uderzył w znajdującą się po prawej stronie jezdni 81-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia piesza poniosła śmierć na miejscu.

– Tragiczny wypadek miał też miejsce w miejscowości Gwizdały na DK62 w gminie Łochów (pow. węgrowski). Po południu ciężarówka zderzyła się ze skuterem. Z policyjnych ustaleń wynika, że zarówno skuter jak i pojazd marki Man jechały w tym samym kierunku. W pewnym momencie 50-letni kierujący skuterem, najprawdopodobniej chcąc skręcić w lewo, wjechał przed TIRa. Niestety, kierującego skuterem nie udało się uratować.

– Natomiast na trasie Wymysły – Hołowienki w gm. Sabnie (pow. sokołowski) doszło do potrącenia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem ford mondeo jadąc od strony Hołowienek w kierunku miejscowości Wymysły, uderzyła w stojącego na poboczu passata, obok którego stał 44-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia vw uderzył w mężczyznę, który z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Siedlcach.

Tych zaledwie kilka zdarzeń rzuca obraz jak niewiele potrzeba by doszło do tragedii. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o więcej wyobraźni i poszanowania przepisów. Kierujących o dostosowywanie prędkości do warunków na drodze oraz poczuciu, że uczestnicy ruchu drogowego to nie tylko ci siedzący „za kółkiem”. Pieszych o więcej zdrowego rozsądku i wyobraźni podczas korzystania z dróg. A najważniejsze to pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i że każdy z nas cało i bezpiecznie chce wrócić do domu.


Nasi partnerzy