Troje Kolumbijczyków zatrzymanych przez Straż Graniczną w Radomiu

W wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie Radomia zatrzymano troje cudzoziemców, którzy przebywali w naszym kraju nielegalnie.

Troje obywateli Kolumbii – dwie kobiety w wieku 30 i 31 lat oraz 31-letni mężczyzna zostali ujawnieni przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Radomiu, podczas rutynowej kontroli ukierunkowanej na przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Wprawdzie cała trójka była w posiadaniu swoich oryginalnych paszportów, to jednak ich status pobytowy w Polsce był nielegalny. Cudzoziemcy nie opuścili terytorium RP po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu, do którego byli uprawnieni bez konieczności posiadania wizy.

Ponadto, każda z zatrzymanych osób oświadczyła, że nigdy nie składała i nie deklaruje chęci złożenia wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy w naszym kraju, co jest zastanawiające, gdyż cudzoziemcy poza paszportami okazali do kontroli zezwolenia na pracę typu A wydane przez Wojewodę Mazowieckiego, a to z kolei jest niezgodne z przepisami, które wskazują, że każdy cudzoziemiec chcący podjąć pracę musi mieć uregulowany status pobytowy – a cudzoziemcy w trakcie kontroli przyznali, że są zatrudnieni w jednej z podradomskich firm specjalizujących się w rozbiórce mięsa. Ten wątek będzie dalej badany przez radomską Straż Graniczną.

Wobec wszystkich zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu w ciągu 30 dni z jednoczesnym zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju i innych państw obszaru Schengen przez kolejnych 6 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.