KŁUSOWNIK ZATRZYMANY PRZEZ DZIELNICOWYCH

Dzielnicowi z przysuskiej komendy, zatrzymali 57-latka podejrzanego o kłusownictwo. Mężczyzna zakładał wnyki i sieci, w które pozyskiwał zwierzynę leśną i ryby. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy terenu Wieniawy ustalił, że jeden z mieszkańców gminy może trudnić się nielegalnym procederem kłusownictwa. Funkcjonariusz natychmiast zweryfikował swoje przypuszczenia. W tym celu, wraz z drugim dzielnicowym przeszukali wytypowaną posesję. W jednym z pomieszczeń ujawnili dwa worki z sieciami oraz drygawicami, a w kolejnym dwie torby z wnykami z linek metalowych. Mężczyzna przyznał się do bezpośredniego działania zmierzającego do pozyskania zwierzyny leśnej, polegającego na rozstawianiu wnyków na terenach zalesionych w rejonie miejscowości Kłudno oraz nielegalnego pozyskania czterech saren. Wskazał również miejsce w pobliskim zagajniku, gdzie zastawił wnyki, które po oględzinach zabezpieczono.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kłusownictwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, podczas sprawdzenia osoby okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za inne przestępstwa, których się dopuścił. Mężczyzna, po przedstawieniu zarzutów za naruszenie przepisów prawa łowieckiego, został osadzony w areszcie.

asp. szt. Aneta Wilk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.