Trzech Azjatów wpadło w Raszynie podczas kontroli Straży Granicznej

W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie podwarszawskiego Raszyna funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali troje Azjatów nielegalnie przebywających na terytorium naszego kraju. Z ich oświadczeń wynika, że do Polski dostali się nielegalnie.

Zatrzymane osoby to dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat oraz 40-letnia kobieta. Dwoje z nich są obywatelami Wietnamu, trzeci za takiego się podaje, ponieważ nie posiada żadnego dokumentu tożsamości. Na co dzień Azjaci pracowali „na czarno” w jednej z raszyńskich szwalni, tam również mieli zapewnione zakwaterowanie.

W wyniku kontroli funkcjonariusze ustalili, że ujawnieni cudzoziemcy przebywają w Polsce nielegalnie – bez ważnych wiz lub innych dokumentów, które uprawniałyby ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Zarówno z ich oświadczeń, jak i sprawdzeń dokonanych w systemach teleinformatycznych wynika, że do Polski dostali się nielegalnie, przekraczając granicę państwową wbrew przepisom. Dlatego wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu z zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju i innych państw obszaru Schengen na okres od roku do 3 lat. Ponadto jeden z zatrzymanych, który nie posiadał dokumentów tożsamości, postanowieniem sądu został skierowany do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców. Pozostała dwójka, po zakończonych czynnościach w sprawie została zwolniona.

Od początku roku funkcjonariusze z aglomeracyjnej Placówki Straży Granicznej w Warszawie przeprowadzili ponad 400 kontroli legalności pobytu, w wyniku których ujawnili i zatrzymali około 100 cudzoziemców przebywających na terenie Warszawy i okolic nielegalnie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.