Trzej poszukiwani listami gończymi zatrzymani podczas jednej akcji

Policjanci ze Śródmieścia oraz Komendy Stołecznej Policji zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże z włamaniem do samochodów oraz przemyt ludzi. Zgodnie z poleceniami Sądów i Prokuratury wszyscy trafili już do zakładów karnych.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego oraz stołecznego Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób „namierzyli” trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez Sądy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim oraz Prokuraturę w Lesku.

Po ustaleniu czasu i miejsca, w którym miała się spotkać cała trójka kolejną bardzo ważną rzeczą było dokładne zaplanowanie akcji. Biorąc pod uwagę osoby z jakimi będą mieli do czynienia policjanci, wszystko musiało być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Policjanci zorganizowali zasadzkę w pobliżu jednej z kawiarni w centrum Warszawy i cierpliwie czekali aż pojawią się tam „figuranci”.

Zatrzymanie mężczyzn było bardzo dynamiczne. Poszukiwani na widok policjantów rzucili się do ucieczki, jednak już po chwili wszyscy zostali dogonieni i obezwładnieni. Dwaj 30-latkowie i ich 22-letni kompan byli kompletnie zaskoczeni tym co się stało.

Mężczyźni mają na swoim koncie poważne przestępstwa takie jak: udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże z włamaniem do samochodów oraz przemyt ludzi zza naszej wschodniej granicy. Byli poszukiwani listami gończymi od 2022 i 2023 roku. Zgodnie z poleceniami Sądów i Prokuratury wszyscy trafili już do zakładów karnych, gdzie „odsiedzą” swoje wyroki.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.