Trzech cudzoziemców łamiąc prawo świadczyli usługi przewozowe osób

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy na co dzień świadczyli usługi przewozu osób na terenie Warszawy, poprzez wykorzystanie jednej z popularnych aplikacji mobilnych, mimo że nie posiadali do tego żadnych uprawnień. Każdy z nich legitymował się sfałszowanym prawem jazdy.

To już kolejna w tym roku kontrola legalności pobytu ukierunkowana przede wszystkim na cudzoziemców – przewoźników, którzy na terenie stolicy świadczyli usługi przewozu osób. Tym razem skontrolowano kilkunastu kierowców. W wyniku podjętej kontroli ustalono, że cudzoziemcy przebywają na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale trzech z nich – Gruzin i dwóch obywateli Turkmenistanu legitymowało się sfałszowanymi prawami jazdy, dodatkowo u Gruzina znaleziono podrobiony na wzór oryginalnego słowacki dowód osobisty. W rozmowie z funkcjonariuszami, oświadczyli, że lewe dokumenty zakupili przez internet za 100 dolarów amerykańskich. Po zatrzymaniu, mężczyznom przedstawiono zarzuty za czyn z art. 270 § 1 kk. (posłużenie się sfałszowanym dokumentem), do którego się przyznali, poddając się karze grzywny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.