Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Trzech zatrzymanych za kradzież paliwa z samochodu służbowego

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali trzech mężczyzn 30, 34 i 35-latka, którzy podejrzewani są o kradzież paliwa z samochodu służbowego należącego do jednej z firm świadczącej usługi wywozu nieczystości. Od początku stycznia bieżącego roku ukradli paliwo o szacowanej wartości około 10 000 zł. Zatrzymani wspólnie i w porozumieniu usłyszeli zarzut kradzieży, za który odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu nad ranem mokotowscy policjanci otrzymali informację o próbie kradzieży paliwa z samochodu służbowego, zaparkowanego przy jednej z firm na ul. Wołoskiej. Z relacji właściciela pojazdu wiadomo było, iż od około trzech lat w pojeździe, który użytkowany był przez tych samych mężczyzn, zawyżone było spalanie paliwa. Co wzbudziło jego podejrzenia.

Podczas jednej z takich kontroli, zgłaszający zobaczył, dwóch pracowników, którzy napełniali 10 litrowy plastikowy pojemnik paliwem, spuszczanym z baku samochodu służbowego. Trzeci pracownik stał na „czujce” i obserwował teren wokół. Spuszczone paliwo przeniesione zostało do wiaty śmietnikowej i schowane w kontenerze. Po całej akcji mężczyźni wsiedli do samochodu i odjechali w dalszą drogę.

Chwile później sprawcy kradzieży byli już w rękach funkcjonariuszy. W rozmowie z policjantami od razu przyznali się do winy. Trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli pojemniki z płynem o szacowanej wartości około 10 000 złotych. Podejrzani wyjaśnili, iż kradzieży paliwa dokonywali od początku stycznia br. pięć razy w tygodniu, spuszczając około 5 do 10 litów płynu.

Usłyszeli zarzuty kradzieży wspólnie i w porozumieniu, a zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie objęte nadzorem mokotowskiej prokuratury.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.