„Trzeźwy poranek” na drogach Mazowsza

Trzeźwość ponad czterystu kierowców ciężarówek, busów i autobusów, skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie porannych działań. Wykluczyli z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę samochodu dostawczego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (25 września), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali tzw. alkomatami przesiewowymi ponad czterystu kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Na odcinku krajowej „dziewiątki” w Radomiu patrol ITD zatrzymał samochód dostawczy na polskich tablicach rejestracyjnych. Inspekcyjny alkotest wykazał obecność alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego. Na miejsce kontroli wezwano patrol Policji. Mężczyzna „wydmuchał” w policyjnym alkomacie 0,28 mg/l (0,58 promila) alkoholu. Drugie badanie trzeźwości dało wynik 0,26 mg/l (0,54 promila) alkoholu. Jazda w takim stanie to przestępstwo. Kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.