„Trzeźwy poranek” na drogach Mazowsza

Trzech kierowców wykluczyli z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie porannych kontroli trzeźwości. Jeden z kierujących „wydmuchał” prawie 0,8 promila. Dwaj pozostali mieli poniżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Wszyscy trzej zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (18 września), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannej akcji przebadali alkomatami przesiewowymi prawie 400 kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego i dwóch w stanie po spożyciu alkoholu.

Na krajowej „dwójce” koło Siedlec, patrol ITD zatrzymał nietrzeźwego kierowcę polskiej ciężarówki. 47-latek (obywatel Polski) miał prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dalszym odcinku krajowej „dwójki” w okolicach Siedlec, patrol ITD zatrzymał kierowcę polskiej ciężarówki, który był w stanie po spożyciu alkoholu. 43-latek (obywatel Białorusi) „wydmuchał” 0,42 promila. 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał z kolei kierowca samochodu dostawczego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na odcinku krajowej „dwunastki” w Radomiu.

Wszystkich trzech kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.