33-latek odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Policjanci z sochaczewskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Sochaczewa podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (20.09) policjanci zostali powiadomieni, że w Sochaczewie w jednym ze sklepów doszło do usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Z zebranych informacji wynika, że mieszkaniec miasta przyszedł do sklepu prowadzonego przez pokrzywdzoną i zażądał wydania alkoholu. Gdy mężczyzna spotkał się ze zdecydowaną odmową, groził kobiecie pobiciem i zdemolowaniem sklepu. Kobieta postawiła jednak na swoim i po krótkiej wymianie zdań mężczyzna oddalił się z miejsca.

Krótko po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Sochaczewa. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 33-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej na określoną odległość.

Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.