niedziela, 28 listopada 2021

Tymczasowe areszty dla podejrzanych o rozbój

Kryminalni z Żoliborza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do jakiego doszło na ulicy Popiełuszki. Napastnicy pobili, a następnie zabrali pokrzywdzonemu portfel z kartą płatniczą, telefon oraz zegarek. Decyzją sądu 56-latek i 41-latek zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Około tygodnia temu policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju do jakiego doszło na ulicy Popiełuszki. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w barze bawił się z nowo poznanymi kolegami. Po biesiadzie „kumple” zaproponowali mu odprowadzenie do domu, ale zamiast tego pomiędzy blokami pobili go zadając ciosy w głowę i brzuch oraz zabrali portfel z kartą płatniczą, telefon i zegarek.

Sprawą zajęli się żoliborscy policjanci z wydziału kryminalnego. W wyniku pracy operacyjnej zebrali wszelkie informacje, które pozwoliły na ustalenie osób podejrzanych o przestępstwo. Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału wynikało, że napastnikami mogą być dwaj mieszkańcy dzielnicy.

Mężczyźni kilka dni temu zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Śledczy prowadzący sprawę wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt dla zatrzymanych. Decyzją sądu 56-latek i 41-latek zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Kamila Szulc


Zobacz również