Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Zarzut zabójstwa usłyszał 43-latek zatrzymany przez przasnyskich policjantów. Na wniosek śledczych i prokuratora, wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (10.03) kilka minut po godzinie 9 na jednym z osiedli mieszkalnych na terenie Przasnysza interweniujący policjanci ujawnili zwłoki 82-leniego mężczyzny. Na ciele ofiary ujawniono kilka ran kłutych. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia 43-letniego członka rodziny ofiary, który został osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczono również prawdopodobne narzędzie, którym zostały zadane rany.

Wczoraj (12.03) 43-letni mieszkaniec Przasnysza został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Tego samego dnia – sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zastosowano w celu zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa, a także surową karę grożącą podejrzanemu.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

mł. asp. Ilona Cichocka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.