Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o rozbój

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gm. Błonie podejrzanym o rozbój. Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o ich tymczasowym aresztowaniu. Jednemu z mężczyzn zarzuca się dodatkowo niestosowanie się do wyroku sądu oraz kilkukrotne udzielanie amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W ubiegłym tygodniu sochaczewscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony zaopatrywał się w narkotyki u jednego ze sprawców. Zwlekał z oddaniem pieniędzy, więc mężczyzna od którego miał kupować zakazane środki i jego kolega postanowili wyegzekwować dług.

Zajechali drogę mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego. Jeden z nich wyciągnął go z auta, uderzył i zażądał kilku tysięcy złotych w rozliczeniu za narkotyki. Następnie wsiadł do auta pokrzywdzonego i odjechał. Zamknięty samochód został odnaleziony na pobliskim parkingu. W środku nie było telefonu należącego do pokrzywdzonego. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców.

W trakcie czynności ustalono, że są to dwaj mieszkańcy gminy Błonie w wieku 24 i 28 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie każdy z nich usłyszał zarzut rozboju. Młodszemu z podejrzanych zarzuca się dodatkowo kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Starszy z mężczyzn trafi za kratki na dwa miesiące, a młodszy na trzy. Po posiedzeniu w sądzie, dzielnicowi pojechali do gm. Błonie i podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego 28 – latka znaleźli kilkanaście gramów amfetaminy.

Podejrzanym o rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.