Tymczasowy areszt za posiadanie ponad 2 kg narkotyków i handel nimi

Policjanci z Woli w wyniku działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości mefedronu, amfetaminy i marihuany oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze zaplanowali akcję przeprowadzoną na Pradze Północ. Podejrzany usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego i wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zorganizowali działania, podczas których zatrzymali dilera narkotykowego. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna będący w zainteresowaniu policjantów może posiadać znaczne ilości narkotyków w mieszkaniu i trudnić się ich sprzedażą.

Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali 29-latka. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli zbrylone substancje i susz roślinny, zabezpieczyli wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie ponad 2 tys zł. na poczet przyszłych kar i grzywien.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi. Śledczy przeprowadzili czynności procesowe. Badanie w laboratorium potwierdziło, że zabezpieczone środki to ponad 2 kg mefedronu, ponad 260 gramów amfetaminy i marihuany.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ w Warszawie podejrzany usłyszał zarzuty handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na 3 miesiące. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.