Tymczasowy areszt za rozbój z użyciem noża

Dzięki doskonałej koordynacji zadań przez dyżurnego północnopraskiej komendy i współpracy funkcjonariuszy pionu kryminalnego i prewencji zatrzymano mężczyznę podejrzanego o rozbój na 23-latku. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony umówił się z poznaną za pośrednictwem portalu matrymonialnego młodą kobietą. W trakcie spotkania pojawił się znajomy kobiety i grożąc 23-latkowi nożem zażądał od niego pieniędzy. Mimo, iż pokrzywdzony dopiero po dwóch godzinach od zdarzenia poinformował policjantów o tym, co go spotkało, Ci przeprowadzili intensywne czynności i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. Mundurowi doprowadzili 36-latka i jego 25-letnią znajomą na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna odpowie za dokonanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia działając w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Jak wynika z ustaleń śledczych, pokrzywdzony na portalu matrymonialnym nawiązał znajomość z młodą kobietą, która po krótkiej wymianie wiadomości zgodziła się z nim spotkać. Do planowanej randki doszło w sobotę na Pradze Północ. Zgłaszający kilkanaście minut po godzinie 10.00 zjawił się swoim samochodem we wskazanym przez kobietę miejscu.

W pewnym momencie podbiegł do nich ubrany na sportowo mężczyzna, jak się potem okazało – znajomy kobiety i zaatakował zgłaszającego, chwycił go za kurtkę, przewrócił na ziemię i grożąc mu nożem zażądał pieniędzy. Wystraszony 23-latek oddał napastnikowi 230 złotych. Potem agresywny mężczyzna razem z kobietą oddalili się z miejsca.

23-latek wrócił do domu i szczegółowo opowiedział o tym, co go spotkało. Dopiero po dwóch godzinach zdecydował się o wszystkim powiadomić północnopraską policję. Funkcjonariusze rozpoczęli intensywne czynności w związku z zaistniałym przestępstwem. Dyżurny północnopraskiej komendy koordynował te działania. Rozpoznanie w miejscu zdarzenia przeprowadzili policjanci z pionu kryminalnego i prewencji.

Operacyjni, gdy tylko ustalili dokładny rysopis kobiety i mężczyzny, informację tę przekazali dzielnicowemu. Ten przeprowadził własne ustalenia. Nawiązał m.in. kontakt z pracownikami miejscowej galerii handlowej i ustalił, że osoby te były widziane na terenie galerii i istniała szansa, że mogą tam jeszcze przebywać. Dzielnicowi i kryminalni niezwłocznie udali się na miejsce. Tam, po krótkiej obserwacji zatrzymali 36-latka i jego 25-letnią znajomą. Oboje trafili do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

W trakcie kontroli, policjanci ujawnili przy mężczyźnie składany nóż i pieniądze w kwocie 70 złotych. Oboje noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili zatrzymanych na przesłuchanie do północnopraskiej prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Tam zostali przesłuchani.

36-latek usłyszał zarzut dotyczący dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna naraził się na surowszą karę, bowiem czynu tego dopuścił się w recydywie. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ został on aresztowany na 3 miesiące. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.