poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Tymczasowy areszt za rozbój

Na trzy miesiące aresztował sąd 39-latka, który używając siły fizycznej okradł starszą kobietę z gminy Kozienice. Za popełnione przestępstwa grozi

Na trzy miesiące aresztował sąd 39-latka, który używając siły fizycznej okradł starszą kobietę z gminy Kozienice. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Pokrzywdzona 83-letnia kobieta otworzyła drzwi do swojego mieszkania znanemu jej mężczyźnie, pod pozorem oddania jej pożyczonych wcześniej pieniędzy. 39-latek po wejściu do mieszkania zaatakował staruszkę, żądając wskazania miejsca trzymania pieniędzy. Po ich kradzieży uciekł z miejsca zdarzenia.

Bezpośrednio po zgłoszeniu podejrzany o rozbój mężczyzna został zatrzymany przez kozienickich policjantów. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów i na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kozienicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności .

Autor: asp. Ilona Tarczyńska


Nasi partnerzy