Uczniowie mogli zapoznać się ze służbą

W miniony piątek w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu odbył się „Dzień otwarty szkoły”, w którym udział wzięli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Podczas „Dnia otwartego szkoły” zorganizowanego w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, w którym prowadzone są klasy o profilach mundurowych policjant Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zaprezentował ruchome stanowisko dowodzenia, które wykorzystywane jest podczas zabezpieczania imprez sportowych. Z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przyjechali policjanci na motocyklach służbowych i radiowozem wyposażonym w videorejestrator.

Uczniowie mogli wcielić się w rolę policjantów i usiąść na policyjnych motocyklach, czy zobaczyć, jak rejestrowane są wykroczenia za pomocą videorejestratora. Na stanowisku Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu odwiedzający szkołę mogli m.in. przymierzyć kamizelki policyjne i sprzęt do ochrony osobistej wykorzystywany przy zabezpieczeniu imprez masowych. Technik kryminalistyki zaprezentował sprzęt niezbędny do zabezpieczania śladów kryminalistycznych i przykładowe metody zabezpieczania śladów. Przedstawicielka kadr zachęcała młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.