wtorek, 07 grudnia 2021

Ujęcia obywatelskie nietrzeźwych kierowców

Odwaga, odpowiedzialność i stanowczy brak przyzwolenia na stwarzanie zagrożenia dla innych osób. Takimi cechami wykazali się świadkowie, którzy ujęli nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, kompletni pijany zjechał z drogi prosto w pole. Agresywny 32-latek ujęty został przez świadków, którzy skutecznie uniemożliwili mu dalszą jazdę. Nietrzeźwym kierowcom grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po południu policjanci poinformowani zostali o udaremnieniu jazdy nietrzeźwemu motorowerzyście, którzy przyjechał na jedną ze stacji paliw w Płocku. Na miejscu interwencji okazało się, że 35-latek z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie, ujęty został przez pracownika ochrony. Świadek skutecznie udaremnił nietrzeźwemu dalszą jazdę przyczyniając się tym samym do wyeliminowania zagrożenia jakie niosła jego niebezpieczna jazda.

Wieczorem policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie gminy Drobin. Na miejscu okazało się, że kompletnie pijany kierowca volkswagena zjechał z drogi prosto w pole. Tam niszcząc uprawy rolne, został ujęty przez świadków. Agresywny 32-latek szybko został przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Podczas czynności okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie a kilka miesięcy temu zatrzymane zostały mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwym kierowcom grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się świadkom za obywatelską postawę i stanowcze działania. Możliwe, że dzięki ujęciu nietrzeźwych kierowców, świadkowie ocalili czyjeś zdrowie lub życie. Taka postawa jest bez wątpienia godna naśladowania i uznania.


Zobacz również