poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Ujęty przez pokrzywdzonych usłyszał zarzuty

Policjanci z patrolówki zatrzymali ujętego przez pokrzywdzonych 35-latka. Mężczyzna próbował ukraść z zaparkowanego samochodu akumulator. Czujność świadków pozwoliła jednak zapobiec temu przestępstwu. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie 2 inne akumulatory, a także narzędzia mogące służyć do dokonywania włamań. Śledczy z wydziału mienia ustalili skąd j 35-latek mógł ukraść akumulatory i przedstawili mu zarzuty za kradzieże i usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Patrolowcy zostali wezwani na jedną z ulic Grochowa, gdzie miał zostać ujęty podejrzany. Na miejscu okazało się, że właścicielka samochodu wspólnie ze swoim bratem zapobiegli kradzieży akumulatora z auta kobiety. Ujęli także mężczyznę, który właśnie odkręcał akumulator. Policjanci zatrzymali 35-latka. W jego plecaku znaleźli nie tylko narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw, w tym włamań, ale również dwa inne akumulatory. Mężczyzna przyznał, że ukradł je wcześniej z innych samochodów. 35-latek trafił do policyjnej celi, a jego łupy funkcjonariusze zabezpieczyli.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po przyjęciu zawiadomienia i przesłuchania świadków śledczy ustalili również skąd zostały skradzione dwa zabezpieczone akumulatory. Na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży 2 akumulatorów.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy