Ujęty przez właścicielkę roweru, który ukradł

26-latek został ujęty przez kobietę w chwilę po tym, jak ukradł jej rower. Właścicielka została powiadomiona przez znajomą, która widziała z okna moment kradzieży. Po ujęciu mężczyzna został przekazany w ręce policjantów. Usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek w godzinach przedpołudniowych, w trakcie pracy kobieta zauważyła przez okno, jak do roweru jej znajomej podchodzi mężczyzna. Za chwilę wsiada on na rower i odjeżdża w kierunku stacji WKD. Natychmiast powiadomiła właścicielkę roweru, która pobiegła za sprawcą. Kobieta ujęła mężczyznę przy stacji WKD. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zatrzymali 26-latka.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zatrzymany miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia. W środę dochodzeniowcy z Michałowic przedstawili mężczyźnie zarzut, do którego się przyznał.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Karolina Kańka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.