Ma na swoim koncie włamanie do jubilera i pięciu innych obiektów

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 6 włamań do różnych lokali handlowych i usługowych w tym do zakładu jubilerskiego skąd skradł biżuterię o wartości ponad 110 000 złotych. W samochodzie 37-latka policjanci znaleźli narzędzia, które służyły mu do popełniania przestępstw. Za to, co zrobił mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od włamania do salonu jubilerskiego w Warszawie, do którego doszło na początku czerwca tego roku. Na skutek tego przestępstwa skradziono biżuterię o wartości ponad 110 000 złotych. Kiedy właściciel sklepu złożył stosowne zawiadomienie wyjaśnieniem tego, co się stało i zatrzymaniem sprawcy bądź sprawców zajęli się policjanci ze Śródmieścia do oni w zaledwie kilka tygodni ustalili, kim jest sprawca i zatrzymali 37-latka.

W samochodzie należącym do mężczyzny policjanci znaleźli nożyce do cięcia szkła, klucz typu „żabka”, siekierę, łapkę do wyciągania gwoździ, nóż tapicerski. Wiadomo już, że te narzędzia i przedmioty służyły 37-latkowi do pokonywania zabezpieczeń lokali, do których się włamywał. Poza kradzieżą za włamaniem do sklepu jubilerskiego policjanci udowodnili mężczyźnie 5 podobnych przestępstw, których dopuścił się na przestrzeni maja i czerwca tego roku. Jego łupem padł sprzęt elektroniczny, komputerowy, fotograficzny, sprzęt agd i rtv oraz wszystko to, co można było szybko i dobrze sprzedać. Wartość skradzionego mienia oszacowana została przez pokrzywdzonych na ponad 60 000 złotych.

37-latek odpowie także za posiadanie narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim mefedron i amfetaminę. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.