Ukradł rower i został zatrzymany

Pruszkowscy kryminalni zatrzymali 42-latka podejrzewanego o kradzież roweru, której dokonał w Pruszkowie. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał, a rower został zwrócony właścicielowi.

Na początku lipca w pruszkowskiej komendzie zostało przyjęte zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Moment kradzieży jednośladu ze stojaka rowerowego został zarejestrowany przez system monitoringu centrum handlowego. Zarejestrowany został również wizerunek „nowego właściciela” roweru.

Okazało się, że sprawca kradzionym rowerem jeździł po ulicach Pruszkowa. Nie uszło to uwadze jednego z funkcjonariuszy, który po służbie na jednej z ulic zauważył podejrzanego mężczyznę. Policjanci niezwłocznie udali się za poszukiwanym mężczyzną, który na ich widok próbował jeszcze ucieczki kradzionym rowerem. 42-latek został zatrzymany. Początkowo nie przyznawał się do kradzieży. Rower, który ukradł, został przez niego przemalowany na inny od oryginalnego kolor.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży roweru i poddał dobrowolnie karze. Odzyskany rower został już zwrócony właścicielowi. Za przestępstwo kradzieży mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Marta Słomińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.