18-latek demolował szkołę

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Józefowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o umyślne zniszczenie mienia. 18-latek wspiął się na dach budynku szkoły podstawowej i wyłamał dwa kominy wentylacyjne, powodując straty w wysokości 3250 zł. Już usłyszał zarzut, po czym przyznał się do popełnienia czynu.

Śledczy z Komisariatu Policji w Józefowie przez kilka dni intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawcy zdemolowania budynku jednej ze szkół podstawowych. Jak wynikało z zawiadomienia, do zdarzenia doszło na początku sierpnia bieżącego roku. Chuligan wspiął się na dach i wyłamał dwa kominy wentylacyjne, czym spowodował straty o wartości 3250 zł na szkodę placówki.

Funkcjonariusze na podstawie zdobytych informacji ustalili, że związek ze sprawą ma 18-letni mieszkaniec Józefowa. Nastolatek został zatrzymany w zeszły poniedziałek, kiedy spacerował po jednej z ulic miasta, a następnie doprowadzony do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 18-latkowi zarzutu umyślnego zniszczenia mienia. Podejrzany złożył wyjaśnienia, w których potwierdził ustalenia policjantów. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego karygodnego zachowania.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.