Ukradł torebkę z pieniędzmi i dokumentami z zaparkowanego samochodu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Gruzji, który z zaparkowanego samochodu w centrum Wyszkowa ukradł torebkę ze znaczną ilością pieniędzy. Został ujęty przez pokrzywdzoną kobietę oraz świadków zdarzenia. 54-latek trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia, po godzinie 17 dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie od kobiety z relacji, której wynikało, że została jej skradziona torebka z zaparkowanego samochodu w centrum Wyszkowa. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci wydziału patrolowego, gdzie zastali pokrzywdzoną, świadków zdarzenia oraz samego sprawcę- 54-letniego obywatela Gruzji.

Jak się okazało, 54-latek został nakryty na kradzieży przez pokrzywdzoną. Kobiecie w ujęciu złodzieja pomogli świadkowie, którzy nie pozwolili mu się oddalić przed przyjazdem mundurowych. Obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży torebki z dokumentami i pieniędzmi o łącznej wartości ponad 3 tys. złotych.

54-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Zgodnie kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcom powiatu wyszkowskiego gratulujemy obywatelskiej postawy godnej naśladowania.

nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.