Ukradł zabawki a potem przemetkował ceny na klockach

Dzielnicowy z Komisariatu na Białołęce podczas interwencji w supermarkecie zatrzymał młodego mężczyznę, który został ujęty przez ochronę na kradzieży zabawek o wartości ponad 1500 złotych. Do tego 18-latek nakleił na popularne klocki cenę niższą od tej, za jaką były one w rzeczywistości sprzedawane. Tym samym chciał zaoszczędzić ponad 800 złotych. Policjanci przedstawili mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, za które sąd może skazać go na karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Dzielnicowy z komisariatu na warszawskiej Białołęce w jednym z marketów zatrzymał młodego mężczyznę. Z wyjaśnień pracownika wynikało, że 18-latek dokonał kradzieży lalek i popularnych klocków o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Do tego zanim przekroczył linię kas zmienił cenę na pudełku klocków wartych prawie 860 złotych na tę o wartości 44 złotych. Postępując w ten sposób chciał zaoszczędzić ponad 800 złotych. Jego plan nie powiódł się, ponieważ cały czas obserwował go pracownik obsługujący kamery monitoringu, który od razu powiadomił policję.

Dzielnicowy zatrzymał 18-latka. Jego sprawa trafiła do policjantów z wydziału dochodzeniowo – śledczego komisariatu na Białołęce. Funkcjonariusze przedstawili młodemu mężczyźnie dwa zarzuty dotyczące kradzieży zabawek o wartości ponad 1500 złotych i dokonania oszustwa. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. 18-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.