Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Ukradli szklaną skarbonkę z datkami na leczenie chorych dzieci

Bez jakichkolwiek skrupułów ukradli szklaną skarbonkę, do której zbierane były datki na chore dzieci. Nie uszło im to płazem. Szybko zostali ustaleni i zatrzymani przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. 39-latek i jego wspólnik usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia.

W poniedziałek funkcjonariusze z płockiej komendy zostali poinformowani o kradzieży dużej, szklanej skarbonki z datkami dla chorych dzieci. Pojemnik ten przymocowany był do stolika przed linią kas jednego z płockich sklepów. W skarbonce znajdowały się datki o szacunkowej kwocie ponad półtora tysiąca złotych. Kradzież zarejestrowały sklepowe kamery.

Policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy na podstawie nagrania video rozpoznali jednego z podejrzanych. Ponadto nieopodal miejsca kradzieży odnaleźli porzuconą skarbonkę, która była rozbita i opróżniona z pieniędzy.

Już w środę rano na jednej z płockich ulic funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i jego młodszego wspólnika z powiatu sierpeckiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, do których przyznali się. Podczas przesłuchania obydwaj przyznali, że pieniądze wydali na alkohol i papierosy. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.