Ukryli się za szafą

Dwóch braci z powiatu garwolińskiego miało na swoim koncie kilka włamań. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości mieli odbyć karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, jednak nie zamierzali zastosować się do wydanego wyroku. Dzięki skutecznej akcji policjantów 41- latek i 37-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego.

W trakcie planowania zatrzymania poszukiwanych mężczyzn policjanci brali pod uwagę różne możliwe scenariusze. Z dokonanego rozpoznania wynikało, że bracia mogą być agresywni. Jeden z wariantów zakładał konieczność siłowego wejścia do domu. Akcja zatrzymania została przeprowadzona przedwczoraj. Funkcjonariusze sprawnie zrealizowali taktyczne założenia operacji. Szybko dostali się do mieszkania i natychmiast zaczęli je przeszukiwać.

Bracia zadali sobie dużo trudu, by ukryć się policjantami. Obaj schowali się w jednym z pomieszczeń, które przygotowali jako swoistą „kryjówkę”. Wejście do niego było zastawione szafą. By utrudnić dostęp do pomieszczenia mężczyźni zabili je dodatkowo deskami.

Po skutecznej akcji Policji bracia jeszcze tego samego dnia trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą kary wyznaczone przez sąd.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.