wtorek, 27 lipca 2021

Ukrywał się ponad dwa lata

Poszukiwany 42-latek wpadł w ręce Policji dzięki determinacji kryminalnych z komisariatu na Targówku oraz funkcjonariuszy CBŚP “Łowcy Cieni”. Mężczyzna był poszukiwany czterema listami gończymi i kilkoma nakazami doprowadzenia, ponad dwa lata ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci sprawdzali każdy trop prowadzący do 42-latka. Wytypowali adres, pod którym poszukiwany miał się ukrywać i tam go zatrzymali. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie ,,odsiedzi” wyrok kilkunastu lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu.

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu Policji na Targówku prowadzili poszukiwania 42-latka. Za mężczyzną, sądy z całej Polski, wydały 4 listy gończe i kilka nakazów doprowadzenia. Mieszkaniec Targówka przez rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, stale zmieniał miejsca pobytu i swój wygląd. Kryminalni przy współpracy funkcjonariuszy CBŚP “Łowcy Cieni” sprawdzali wszystkie informacje dotyczące mężczyzny, badali każdy trop, który mógł ich doprowadzić do poszukiwanego.

Ostatnie ustalenia pozwoliły im wytypować lokal na terenie Białołęki. Operacyjni udali się pod wytypowany adres. Bardzo szybko potwierdzili, że poszukiwany znajduje się w mieszkaniu i zatrzymali go. Okazało się, że mężczyzna chwilę przed spotkaniem z policjantami zażywał narkotyki i miał przy sobie ponad gram marihuany.

Po wykonaniu czynności procesowych policjanci przekazali 42-latka do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę kilkunastu lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu.

mł. asp. Irmina Sulich


Nasi partnerzy