poniedziałek, 06 grudnia 2021

Uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kobiecie

Wzorową postawą wykazał się 26-letni otwocczanin, który uniemożliwił jazdę nietrzeźwej kierującej. Mężczyzna zauważył kobietę, która wyszła ze sklepu chwiejnym krokiem i wsiadła za kierownicę fiata. Jednak nie udało jej się ruszyć, gdyż zgłaszający zastawił wyjazd swoim pojazdem i powiadomił o zdarzeniu służby dzwoniąc na numer alarmowy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 61-latka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kobieta przyznała, że przed chwilą prowadziła samochód. Trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu oficer dyżurny otwockiej komendy został powiadomiony o tym, że na jednej z ulic w Otwocku została ujęta kobieta, która prawdopodobnie jest pijana i wsiadła za kierownicę fiata. Mundurowy natychmiast skierował tam patrol prewencyjny.

Na miejscu policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego zauważyli wskazany w zgłoszeniu pojazd. Zarówno w środku, jak i w pobliżu fiata nie było osób. Wówczas policjanci udali się w penetrację okolicznego terenu. W odległości kilku metrów zauważyli kobietę, której wygląd odpowiadał podanemu przez świadka rysopisowi.

61-latka w trakcie podjętych przez mundurowych czynności była agresywna i próbowała oddalić się z miejsca. Po krótkiej chwili podszedł do funkcjonariuszy 26-letni otwocczanin, który oświadczył, że widział jak ta kobieta wyszła chwiejnym krokiem ze sklepu, co wzbudziło w nim podejrzenie, że jest pijana, i wsiadła za kierownicę fiata. Nie udało jej się jednak odjechać z miejsca, gdyż on zastawił wyjazd swoim samochodem. Dodał, że kobieta była bardzo nerwowa i kłótliwa, a on nie chciał się z nią szarpać, więc w trakcie oczekiwania na policyjny patrol oddaliła się z miejsca. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 61-latki. Wynik wskazał, że kobieta miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnie policjanci zabezpieczyli miejscowy monitoring, który zarejestrował, jak kilka chwil wcześniej kobieta kierowała fiatem. Ponadto 61-latka przyznała funkcjonariuszom, że przed przyjazdem do sklepu piła wódkę, a następnie prowadziła samochód. Zatrzymana trafiła do celi na komendzie. Po wytrzeźwieniu 61-latka usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, po czym przyznała się do popełnienia czynu.

Policjanci dziękują mieszkańcowi Otwocka za jego wzorową, obywatelską postawę. Jego świadomość zagrożeń, jakie stwarza pijany kierowca w ruchu drogowym, zapobiegła nieszczęściu, do jakiego mogło dojść na drodze powiatu. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy na tego typu przypadki informując jak najszybciej Policję. Razem dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.

sierż. sztab. Paulina Harabin


Zobacz również