Uroczyste oddanie do użytku inwestycji drogowych w powiecie legionowskim

7 grudnia br., na zaproszenie Starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego oraz Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego, w uroczystym przekazaniu do użytkowania przebudowanych odcinków dróg, uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Uroczystości odbyły się w Zalesiu Borowym i Wieliszewie. W otwarciu dróg wziął udział także Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński.

W ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w powiecie legionowskim zrealizowano przebudowę odcinka drogi nr 1821W – od drogi wojewódzkiej nr 622 w stronę Powielina (przez Zalesie Borowe) w gminie Serock oraz przebudowę ulicy Polnej – droga gmina nr 180524W w Wieliszewie, na odcinku od ul. Kościelnej, przez drogę powiatową nr 1818W, do ul. Miłej.

Na przebudowę dwukilometrowego odcinka drogi nr 1821W złożyły się: nowa, poszerzona i wzmocniona nawierzchnia, pobocza, zjazdy do posesji, chodnik, peron autobusowy, odwodnienie oraz oznakowanie. Całkowita wartość zadania to ponad 5 mln zł, z czego dofinansowanie dla inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło ponad 3,5 mln zł.

Rozbudowa, w zakresie drugiego przedsięwzięcia, polegała przede wszystkim na: budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Polnej, dwóch przejazdów rowerowych oraz nowej zatoki autobusowej w ul. Kościelnej w kierunku drogi wojewódzkiej nr 631. Rozbudowana została także, na odcinku prawie 0,5 km ul. Polna. Całkowity koszt zadania to ponad 5 mln zł, z czego dofinansowanie z Powiatu Legionowskiego wyniosło 1 mln zł, natomiast z RFRD – ponad 3 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.