Uroczyste wprowadzenie zastępców Komendanta Stołecznego Policji

W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji uroczyście wprowadzono I Zastępcę Komendanta Stołecznego Policji i Zastępcę Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych. Zgodnie z decyzją komendanta głównego na stanowisko I Zastępcy został powołany insp. Tomasz Znajdek. Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych został nadkom. Krzysztof Ogroński. W imieniu Komendanta Głównego Policji akty nominacyjne wręczył nowo powołanym zastępcom Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak oraz kadra kierownicza garnizonu stołecznego.

Zgodnie z decyzją komendanta głównego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji został mianowany insp. Tomasz Znajdek, a na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych – nadkom. Krzysztof Ogroński. Ceremonia mianowania odbyła się w obecności zaproszonych gości i kierownictwa Komendy Stołecznej Policji w Białej Sali Pałacu Mostowskich.

Na początku spotkania Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak przyjął meldunek o rozpoczęciu uroczystości od dowódcy nadkom. Przemysława Idec. Następnie zostały odczytane rozkazy personalne z dnia 12 lutego 2024 r. podpisane przez Komendanta Głównego Policji o powołaniu z dniem 13 lutego 2024 r. na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji insp. Tomasza Znajdka, na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych nadkom. Krzysztofa Ogrońskiego.

Zgodnie z ceremoniałem policyjnym insp. Tomasz Znajdek i nadkom. Krzysztof Ogroński złożyli Komendantowi Stołecznemu Policji meldunek o gotowości do objęcia stanowisk.

Następnie nadinsp. Paweł Dzierżak pogratulował mianowanym oraz wręczył im akty nominacyjne i pamiątkowe pióra. – To dla mnie wielki zaszczyt i satysfakcja, że mogę pogratulować sukcesów i kolejnych awansów dwóm moim zastępcom. Życzę Wam powodzenia i wszystkiego dobrego.

Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji podziękowali za wyróżnienie oraz pozytywną ocenę służby. Przyznali, że powołanie ich na stanowiska zastępców to duży zaszczyt, satysfakcja i zarazem zobowiązanie, którego postarają się nie zawieść.

Tekst: Edyta Adamus
Zdjęcia: Daniel Niezdropa
Film: sierż. szt. Rafał Markiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.