Dzień Tradycji Służby Więziennej w okręgu warszawskim

Kultywując Dzień Tradycji Służby Więziennej, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie płk Zbigniew Brzostek wziął udział w uroczystościach na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

7 lutego 2024 roku w godzinach dopołudniowych, na warszawskich powązkach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej. W uroczystości wziął udział Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie płk Zbigniew Brzostek i z-ca Dyrektora Aresztu Śłedczego w Warszawie-Służewcu mjr Dariusz Raczkowski wraz z podległymi funkcjonariuszami. Delegacja oddała hołd zmarłym funkcjonariuszom Straży Więziennej, których mogiły ulokowane są na cmentarzu Powązkowskim. Były to osoby szczególnie ważne dla działania formacji, które przyczyniły się do ukształtowania obecnej Służby Więziennej.

Symboliczne biało- czerwone wieńce i znicze pojawiły się na grobach polskich więzienników aby uczcić ich pamięć. Znicze zapłonęły na mogiłach Zygmunta Bugajskiego, którego grób znajduje się w alei ofiar katyńskich, twórcy polskiej myśli penitencjarnej, na grobie Tadeusza Mitraszewskiego. oraz Ludwiki Uzar- Krysiakowej, o której artykuł znajduje się tutaj. W trakcie uroczystości była obecna krewna Ludwiki Uzar- Krysiakowej Pani Grażyna Kossowska.

W trakcie uroczystości przybliżono sylwetki poległych oraz ich wkład w rozwój polskiego systemu penitencjarnego. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Kompani Reprezentacyjnej Służby Więziennej w tym m.in. funkcjonariusz wieńcowy, werblista, a także trębacz, który uświetnił uroczystości utworem „Śpij kolego”, w trakcie oddawania przez delegację honoru poległym.

Dbanie o dziedzictwo narodowe stanowiące dorobek poprzednich pokoleń, świadczy o korzeniach naszego społeczeństwa, potwierdza w sensie materialnym i duchowym tożsamość narodu. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia przejęły po nas misję podtrzymywania pamięci o tych, którzy odeszli.

ppor. Bartosz Muszyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.