Usiłował ukraść dwa samochody.

40-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego pod osłoną nocy próbował ukraść 2 samochody. Obudzony głośną muzyką właściciel pojazdów zauważył włączone światła w jednym z samochodów. Natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi zatrzymali podejrzanego na gorącym uczynku.

We wtorek (21.11) rano oficer dyżurny zwoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji, nieznany mężczyzna siedzi za kierownicą pojazdu zgłaszającego. Natychmiast na miejsce pojechali zwoleńscy patrolowcy. Jak się okazało, za kierownicą opla siedział 40-letni mieszkaniec pow. zwoleńskiego. Był pijany. W samochodzie włączony był silnik oraz światła. Obok opla stał renault, który jak zeznał właściciel, również znajdował się w innym miejscu niż pozostawiony przez niego. Ponadto oba pojazdy zostały uszkodzone przez sprawcę.

Badanie alkometrem 40-latka wykazało u niego ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu (22.11) policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili mu zarzuty usiłowania kradzieży dwóch samochodów. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: mł.asp. Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.